avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1222 soluții astăzi

Joi, 6 februarie, are loc evenimentul: AI Act: De la reglementare la implementare - Ghid practic de conformare pentru companii. Participă →

Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL_SE TRECE SERIA SI NR CI?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL_SE TRECE SERIA SI NR CI?

Buna seara,

in cazul unei persoane care a fost angajata la firma x, apoi a incetat contractul de munca, iar dupa doi ani de zile se angajeaza din nou la aceeasi firma:
la inregistrearea contractului in revisal, tinand cont ca persoana si-a schimbat intre timp cartea de identitate (s-a pastrat aceeasi adresa in buletin, practic s-a schimbat doar seria si numarul buletinului) - trebuia operata in revisal si aceasta schimbare de buletin? sau sunt suficiente datele pastrate in revisal de la contractul de munca anterior, respectiv CNP si adresa?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:02, 27 Martie 2013
Seria si numarul cartii de identitate nu se completeaza in REVISAL ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare nume salariat stromelectro stromelectro Buna ziua Un salariat si-a schimbat numele si ca dovada a adus doar cartea de identitate. Este suficienta aceasta pentru a-i face act aditional la contractul ... (vezi toată discuția)
Dispozitie de plata serie ci nlaur nlaur Bun gasit tuturor, am o cea mai mare problema cu dispozitia de plata. Firma cumpara produse electronice de la persoane fizice, in special telefoane mobile, ... (vezi toată discuția)
Referitor la revisal Dinush Dinush Daca un salariat este cetatean maghiar, dar i-am facut CNP Romanesc, prin urmare are domiciliul in Romania, in Revisal la date personale ce trebuie sa ... (vezi toată discuția)