Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Gratierea detinutilor - existenta unui proiect de lege
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Gratierea detinutilor - existenta unui proiect de lege

Exista vreo informatie noua despre proiectul de lege privind gratierea detinutilor?
Aceleasi informatii.
Este posibil sa se dea actul de gratiere.
Doamne ajuta sa se rezolve ceva cat mai repede, momentan proiectul e in Senat si a primit aviz favorabil de la Consiliul Legislativ al Senatului, urmeaza comisiile (banuiesc), dar si SR Stanescu se implica in acest proiect.
Nu exista nici o noutate despre proiectul de lege privind gratierea detinutilor?
ArwenBb, utilizator
am citit pe undeva ca a primit aviz nefavorabil de la guvern. aici mai exact undeva pe la sfarsit :

[ link extern ]

daca am un proces pe rol pt furt calificat si o condamnare de 8 luni cu suspendare pt aceiasi fapta pot beneficia de aceasta lege?(daca nu de amnistie macar de gratiere)
mariusmanutd, utilizator