avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 833 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Gratierea detinutilor - existenta unui proiect de lege
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Gratierea detinutilor - existenta unui proiect de lege

Exista vreo informatie noua despre proiectul de lege privind gratierea detinutilor?
Cel mai recent răspuns: mariusmanutd , utilizator 17:05, 13 Mai 2013
Aceleasi informatii.
Este posibil sa se dea actul de gratiere.
Doamne ajuta sa se rezolve ceva cat mai repede, momentan proiectul e in Senat si a primit aviz favorabil de la Consiliul Legislativ al Senatului, urmeaza comisiile (banuiesc), dar si SR Stanescu se implica in acest proiect.
Nu exista nici o noutate despre proiectul de lege privind gratierea detinutilor?
Ultima modificare: Marți, 30 Aprilie 2013
ArwenBb, utilizator
am citit pe undeva ca a primit aviz nefavorabil de la guvern. aici mai exact undeva pe la sfarsit :

[ link extern ]

daca am un proces pe rol pt furt calificat si o condamnare de 8 luni cu suspendare pt aceiasi fapta pot beneficia de aceasta lege?(daca nu de amnistie macar de gratiere)
Ultima modificare: Luni, 13 Mai 2013
mariusmanutd, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proiect de lege privind gratierea unor pedespe si amnistierea unor infractiuni Ana Cristina Margu Birou de mediator Ana Cristina Margu Birou de mediator Conform unui proiect de lege intitulat \\\\"Lege pentru amnistierea unor infracţiuni şi graţierea unor pedepse\\\\", depus la Cameră de deputaţii ... (vezi toată discuția)
Legea gratierii cedo cedo As dori sa stiu daca adoptarea Legii gratierii propusa de deputatul N.Paun, implica si reducerea pedepselor care fac parte din exceptiile de la ... (vezi toată discuția)
Amnistie si gratiere Gabriela Mihai Gabriela Mihai :offtopic: Pentru ca deocamdata nu a aparut nimic nou si, pentru ca sunt multe topicuri de genul acesta, propun ca fiecare sa scrie aici ce afla sau sa intrebe ... (vezi toată discuția)