avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum ma transfer de la Casa OPSNAJ la CJAS?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum ma transfer de la Casa OPSNAJ la CJAS?

Buna ziua. As dori sa aflu daca ma pot muta de la casaopsnaj la alta casa de asigurari.
Cel mai recent răspuns: titiana , utilizator 10:11, 28 Martie 2013
De acord cu dvs., dar legea spune ca:
Art 208 Lg 95/2006
(3) Asigurarile sociale de sanatate sunt obligatorii si functioneaza ca un sistem unitar, iar obiectivele mentionate la alin. (2) se realizeaza pe baza urmatoarelor principii:
a) alegerea libera de catre asigurati a casei de asigurari;
ce sa inteleg ca in domeniul in care lucrati dvs nu se aplica legea?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retragere de la casa opsnaj vgeorge vgeorge care este procedura de retragere de la CASAOPSNAJ si reinscrierea la CNAS deoarece medicul de familie nu are contract cu CASAOPSNAJ iar eu nu vreau sa-mi ... (vezi toată discuția)
Opsnaj noidoi noidoi Buna ziua. Sotul meu are o problema cu asigurarea de sanatate si poate ma ajutati cu un raspuns. In luna febr si-a schimbat job-ul de la o firma la alta, insa ... (vezi toată discuția)
Contributii avocat Georgian2all Georgian2all Buna ziua. Am o intrebare/ nelamurire, la care va rog, sa ma ajutati. Am avut zilele acestea o discutie cu o cunostiinta apropiata, si din una-n alta am ajuns ... (vezi toată discuția)