Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum ma transfer de la Casa OPSNAJ la CJAS?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum ma transfer de la Casa OPSNAJ la CJAS?

Buna ziua. As dori sa aflu daca ma pot muta de la casaopsnaj la alta casa de asigurari.
De acord cu dvs., dar legea spune ca:
Art 208 Lg 95/2006
(3) Asigurarile sociale de sanatate sunt obligatorii si functioneaza ca un sistem unitar, iar obiectivele mentionate la alin. (2) se realizeaza pe baza urmatoarelor principii:
a) alegerea libera de catre asigurati a casei de asigurari;
ce sa inteleg ca in domeniul in care lucrati dvs nu se aplica legea?