Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Programatori - impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Programatori - impozit

Buna ziua,

In baza carei legi programatorii sunt scutiti de la plata impozitului?

Multumesc,
M-am lamurit

Pentru cei interesati

Art 55 alin (4) Cod Fiscal:
"l) veniturile din salarii, ca urmare a activităţii de creare de programe pentru calculator; încadrarea în activitatea de creaţie de programe pentru calculator se face prin ordin comun al ministrului muncii, solidarităţii sociale şi familiei, al ministrului comunicaţiilor şi tehnologiei informaţiei şi al ministrului finanţelor publice;"

Multumesc