avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Programatori - impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Programatori - impozit

Buna ziua,

In baza carei legi programatorii sunt scutiti de la plata impozitului?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: zanu , utilizator 17:48, 27 Martie 2013
M-am lamurit

Pentru cei interesati

Art 55 alin (4) Cod Fiscal:
"l) veniturile din salarii, ca urmare a activităţii de creare de programe pentru calculator; încadrarea în activitatea de creaţie de programe pentru calculator se face prin ordin comun al ministrului muncii, solidarităţii sociale şi familiei, al ministrului comunicaţiilor şi tehnologiei informaţiei şi al ministrului finanţelor publice;"

Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare programator voncid voncid Poate sa imi spuna cineva sau exista un site undeva, unde se pot gasi informatii despre facilitatile pe care le au programatorii? In sensul ca angajatorul ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit ingineri paulica01 paulica01 Buna ziua, va rog, in masura posibilitatilor, sa-mi spuneti cum pot afla daca scutirea de impozit pentru ingineri conform Legii nr. 571/2003 privind Codul ... (vezi toată discuția)
scutire plata impozit venit aelemarac aelemarac Buna ziua Daca sunt cadru didactic cu 14 ani vechime pe catedra de informatica si tehnologia informatiei (am grad 1, facultate mate-info, cursuri ... (vezi toată discuția)