Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Marturie mincinoasa - procedura plangere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Marturie mincinoasa - procedura plangere

cum se poate face contestatie fata de declaratia unui martor data in fata instantei in dosar penal sub juramant, decaratie pe care o consider ca neadevarata?
plangere penala pentru marturie mincinoasa... se depune la parchet sau chiar la instanta care l-a audiat.
la instanta care la audiat?sub ce forma sau in ce format se depune aceasta plangere?