Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

Buna dimineata.
Dresc sa aflu ce inseamna si ce pasi mai trebuie urmati.
Admite în parte acţiunea . anulează deciziile contestate .Obliga pârâta la restituirea taxei pe poluare. Respinge capătul de cerere privind obligarea pârâtei la plata dobânzii legale, ca neîntemeiat , admite cererea de chemare în garanţie
Va multumesc.
Asteptati sa primiti hotararea acasa.
De obicei AFP-ul face recurs.
Înseamnă că instanţa de fond v-a dat câştig de cauză în privinţa restituirii taxei plătite, nu şi a dobânzilor pe care le-aţi solicitat.
La curtea de apel se poate recupera si dobanzile?