Forum Discuţii juridice Executare silită Datorie la banca, executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Datorie la banca, executare silita

Buna ziua!Pe scurt...n-am nimic pe numele meu,n-am nici un venit...firma de recuperare m-a dat in judecata urmand sa fiu executat silit,probabil , intrebarea mea era daca este adevarat ca are la dispozitie sase luni sa fiu executat dupa aceasta data nemai avand nici o obligatie fata de ei!Multumesc anticipat!
#-o
Buna ziua,

Sigur, dupa 6 luni puteti merge sa mai dati o teapa similara, eventual la aceeasi banca.

:rofl:

Lasand gluma la o parte, termenul de prescriptie este de 3 ani, de la ultimul act intrerupator de curgere a termenului. Nu va faceti iluzii, nu se implineste asa usor.