Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident, distrugere garaj - recuperare daune
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident, distrugere garaj - recuperare daune

In localitatea X a avut loc un accident fara victime din accident a rezultat si o paguba colaterala ,sa-i zic eu .Deci,un autoturim iese cu spatele din curte pe drumul principal ,dezechilibreaza un alt autoturism care circula pe drumul principal ,din dezechilibrare autoturismul respectiv intra in usa mea de la garaj pe care o deterioreaza 60% .Intre cei doi soferi intervine o intelegere amiabila in prezenta politistului prezent la fata locului ,eu ce ma sfatuiti sa fac ,cum procedez daca soferul vinovat nu repara paguba(usa garajului)!!!???:O:O:O:O
Urmează sa acţionati în justiţie pt repararea pagubei produse din culpa sa, iniţial încercaţi procedura informarii la mediere.