Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... descoperire card- blocare cont pentru ca nu mai sunt ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

descoperire card- blocare cont pentru ca nu mai sunt angajat

Pana de curand am lucrat la Mechel tgv ,acestia au anuntat banca Raiffeisen ,ca urmeaza sa fiu disponibilizat,ca urmare banca mi-a blocat contul desi nu am datorii la ei si dobanzile aferente au fost achitate la timp fara intarzieri ,descoperitul de card este facut de mai putin de 4 luni.
Intrebarea mea este ,ei au dreptul sa-mi blocheze contul sau au facut abuziv acest demers.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
E posibil ca angajatorul sa fi semnat o conventie cu banca prin care se obliga sa va vireze salariul in contul dvs deschis la acea banca. Dvs ati beneficiat de aceasta facilitate numai pt ca aveati salariu, mie mi se pare firesc ca angajatorul sa anunte banca ca nu va mai vira salariu catre banca pt ca nu veti mai fi angajat.
Pe viitor, cand veti fi angajatul unei alte societati, veti putea aplica pt aceasta facilitate- overdraft.

Trebuie sa fi semnat un contract, cititi-l si vedeti care sunt conditiile bancii.

gi-jane2, moderator