Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate furat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate furat

Ce se poate face in cazul unui titlu de proprietate instrainat, cum pot face ca persoana sa nu se foloseasca de el, si de unde fac rost de altul?
se elibereaza un duplicat.
Unde se poate elibera? si persoana care detine titlul fara sa fie al lui, poate face ceva cu el?

in mod normal nu are ce sa faca cu el daca nu are procura de la proprietar sa l vanda, sa l arendeze....etc....
Duplicatul se obtine de la autoritatea care l a emis.
Va multumesc pentru promptitudine!