avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate furat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate furat

Ce se poate face in cazul unui titlu de proprietate instrainat, cum pot face ca persoana sa nu se foloseasca de el, si de unde fac rost de altul?
Cel mai recent răspuns: nonuska , utilizator 15:43, 1 Aprilie 2013
se elibereaza un duplicat.
Unde se poate elibera? si persoana care detine titlul fara sa fie al lui, poate face ceva cu el?

in mod normal nu are ce sa faca cu el daca nu are procura de la proprietar sa l vanda, sa l arendeze....etc....
Duplicatul se obtine de la autoritatea care l a emis.
Va multumesc pentru promptitudine!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema cu actele de proprietate: pentru dezbaterea succesiunii, intabulare voi avea nevoie de titlul de proprietate teren in original sau in copie legalizata? Vranceanud Vranceanud As avea si eu o intrebare. Bunica mea este propriuetara in indiviziune pe un teren agricol, cf legii 18, si detine o copie legalizata de pe acest titlu de ... (vezi toată discuția)
Pierdut titlu de proprietate valentin_matei2003 valentin_matei2003 Buna ziua daca unchiul meu a pierdut un titlu de proprietate si acum vrea sa vanda o proprietate unde se poate duce sa scoata un alt titlu de proprietate ... (vezi toată discuția)
Duplicat al unui titlu de proprietate care nu a fost pierdut Catalina Cabun Catalina Cabun Buna seara, sunt functionar la o primarie. M-am confruntat cu o situatie neobisnuita si nu stiu ce sa fac dpdv legal. A venit la primarie o persoana sa ii ... (vezi toată discuția)