Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Recuperarea contravaloare concedii medicale de la casa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Recuperarea contravaloare concedii medicale de la casa de sanatate

Buna ziua!
Imi puteti spune va rog, ce optiune are o societate comerciale care nu a solicitat recuperarea contravalorii concediilor medicale platite angajatilor in termen de 90 de zile de la data la care avea acest drept?
Ce alta optiune are societatea sa-si recupereze aceste sume?
Va multumesc mult si astept cu mare interes raspunsurile dvs.
Nu ma ajuta nimeni cu un sfat, va rog?:(
Ma intereseaza si pe mine ce e de facut daca nu am solicitat in termen recuperarea concediilor medicale. Se aplica sanctiuni (si unde sunt mentionate acestea) pentru nerecuperarea sumelor aferente concediilor medicale de la Casa de Sanatate? Lucrez la o unitate de invatamant de stat.
danielaluchian, utilizator