Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... AJUTOR PONTAJ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

AJUTOR PONTAJ

Buna ziua!
Am si eu o problema cu pontajul aferent lunii martie 2013 si anume ca doamnele angajate al societatii noastre au primit o zi libera de 8 martie conform CCM pe unitate. Intrebarea mea este cum vor fi pontate in acea zi si daca pentru ziua aceea au dreptul la tichet de masa.
Va multumesc anticipat!
Ziua libera este zi libera platita?
freeelis a scris:

Ziua libera este zi libera platita?

DA!!!
Daca este platita , atunci se va ponta ca si cum ar fi fost la munca in ziua respectiva ....
Este platita dar nu cred ca in pontaj apare cu 8 ore lucrate si nu poate beneficia de tichet de masa in ziua respectiva.... Alte pareri???
Cornel Vasile, Consilier juridic
De ce sa nu beneficieze de tichete de masa ? ... exista vreo prevedere in sensul de a nu se acorda asa ceva pentru data de 8 martie?