Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ASIGURARE RCA SUB 25 ANI
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ASIGURARE RCA SUB 25 ANI

Buna ziua,
Am 20 de ani, masina este pe numele meu. Asigurarea RCA e de trei ori mai scumpa pentru tinerii sub 25 de ani decat in mod normal.

Ce as putea sa fac pentru a nu mai platesc atat de mult pentru asigurarea obligatorie?

Va multumesc anticipat.
pune utilizator al masii o persoana cu varsta peste treizeci sau treizeci si cinci de ani si sigur va scadea la mai mult de jumatate din valoarea RCA_ului pe care_l plateai inainte asa am facut eu si functioneaza numai sa gasesti un broker de asigurari care sa stie sa faca asta
Ar trebui sa gasiti o persoana care sa fie si pensionar (recomandabil ruda de gradul 1) si pe numele caruia sa faceti transferul de proprietate.

danielungureanu31 a scris:

pune utilizator al masii o persoana cu varsta peste treizeci sau treizeci si cinci de ani si sigur va scadea la mai mult de jumatate din valoarea RCA_ului pe care_l plateai inainte asa am facut eu si functioneaza numai sa gasesti un broker de asigurari care sa stie sa faca asta
Asta a fost amuzant. Ilegal, dar amuzant.
Pentru comision, eventual mai dai si tu o cafea, vei gasi cine sa faca magaria asta, dar sa nu fii suparat daca in caz de accident platesti dauna din buzunar.
Eduard Ciprian Slai,