Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

buna seara,pe criteriu se ia pensia alimentara?pe salariu de baza sau net?daca are un salariu de 420 lei cat ar trebui sa plateasca?astept un raspuns daca se poate,va multumesc.
Pensia de intretinere se stabileste pana la o patrime din venitul lunar net ptr un copil, o treime ptr 2 copii, si o jumatate ptr 3 sau mai multi copii
desire12 a scris:

buna seara,pe criteriu se ia pensia alimentara?pe salariu de baza sau net?daca are un salariu de 420 lei cat ar trebui sa plateasca?astept un raspuns daca se poate,va multumesc.

din suma care o primeste in mana