avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

buna seara,pe criteriu se ia pensia alimentara?pe salariu de baza sau net?daca are un salariu de 420 lei cat ar trebui sa plateasca?astept un raspuns daca se poate,va multumesc.
Cel mai recent răspuns: MYRA CIMPEAN , Avocat 19:00, 4 Aprilie 2013
Pensia de intretinere se stabileste pana la o patrime din venitul lunar net ptr un copil, o treime ptr 2 copii, si o jumatate ptr 3 sau mai multi copii
desire12 a scris:

buna seara,pe criteriu se ia pensia alimentara?pe salariu de baza sau net?daca are un salariu de 420 lei cat ar trebui sa plateasca?astept un raspuns daca se poate,va multumesc.


din suma care o primeste in mana

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculează pensia alimentara , cât vine dim 3600 de ... AnamariaA1 AnamariaA1 Cum se calculează pensia alimentara , cât vine dim 3600 de lei salariu in mâna ? Dacă tatăl are și rate la un imobil , datoriile lui se scad și după se ... (vezi toată discuția)
Pensie alimetara yo85 yo85 Platesc pensie alimentara pentru primul copil, acum 3 ani aveam un salariu de 900 de lei si s-a stabilit o pensie de 165 de lei. In preznt am un salariu de ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara Cashota Cashota Bună ziua! As dori sa întreb și eu cât ar trebui sa plătească soțul meu pensie alimentara pentru un minor dintr-o căsnicie anterioara, cu mențiunea ca ... (vezi toată discuția)