avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Calculator timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Calculator timbrul de mediu

Salut,am un Opel Vectra din 1997,benzina,1600 cc,cred ca e E2,cu nr de Bulgaria si as dori s-o inscriu pe Romania.Cine stie cat e taxa.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: cosmintt26 , utilizator 08:07, 6 Aprilie 2013
Aveţi aici un calculator [ link extern ]
Taxa de mediu este ~639euro.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care costul inmatricularii unui autoturism? wily8 wily8 Va salut,stiu ca ar trebui sa intreb asta la finante sau la alte institutii dar nu prea am timp,vreau sa cumpar o masina de la un prieten si as vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Schimb motor opel vectra ce trebuie sa fac? Gabrielcoman30 Gabrielcoman30 Buna seara am un opel vectra b din 2000 cu motor de 1,6 16valve benzina Z16XE euro 4 caruia vreau sa i schimb motorul tot cu unul de acelasi tip adica 1.6 16 ... (vezi toată discuția)
Taxa auto gabiy08 gabiy08 buna seara. am si eu o intrebare in legatura cu taxa auto de prima inmatriculare. am cumparat un opel corsa din 1994 cu motor de 1195 cc euro 2 si as vrea sa ... (vezi toată discuția)