Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare in baza Lagii 18/1991
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare in baza Lagii 18/1991

Cum se procedeaza in cazul in care imobilul CC pentru care se solicita certificat de mostenitor suplimentar are doar un Titlul de Proprietate in baza Legii 18/1991 fara a se cunoaste CF veche?
Ce are una cu cealalta? Intabularea se face in baza TP-ului emis conform legii 18/1991, planului parcelar existent, de la primarie, certificatului de atestare fiscala si documentatiei cadastrale intocmite de un expert autorizat.