Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Numar de salariati la o inteprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Numar de salariati la o inteprindere individuala

As dori sa imi fac o intreprindere individuala. Problema mea este urmatoarea:
- cati angajati pot sa am cu carte de munca?
- cati angajati pe baza de colaborare?

Ce taxe se platesc la stat la o intreprindere individuala?

Va multumesc mult.
Nu e limitat numarul de salariati si colabiratori.
Veti plati impozit pe venit de 16% si contributie la sanatatede 5,5% (si cas in anumite conditii) pentru venitul obtinut si apoi separat impozitele si contributiile pentru persoanele cu contract de munca si contracte civile de colaborare.