Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... in ce conditii facultatea poate retine diploma de bac? ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

in ce conditii facultatea poate retine diploma de bac? Termen prescriptie taxe scolare

Poate facultatea sa retina diploma de bac pentru restante taxa scolarizare ? Datoria catre facultate e mai veche de 3 ani ( respective 9 ani) si nu s-a facut nici un demers din partea facultatii pentru recuperarea debitelor.
O seara frumoasa!
Nu. Faceti plangere pt abuz de incredere
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc frumos! O duminica placuta.
uf.!!!! Am sunat la facultate si nu imi inapoiaza diploma pana nu platesc restul de taxa. Desi au trecut 9 ani, au spus ca datoria nu s-a prescris. ca trebuie sa fac fisa de lichidare ( mers la camin, biblioteca serviciul financiar etc) Daca trimit cererea de restituire prin posta , pot afla daca I-au dat nr de inregistrare? Ar trebuie sa imi raspunde la solicitare si sa vad ce temei legal invoca.