Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... timbrare revizuire contencios
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

timbrare revizuire contencios

Ce timbru si ce taxa judiciara trebuie acum pentru o cerere de revizuire in contencios administrativ la ICCJ?
Trebuie anexata decizia atacata?
taxa de timbru pentru revizuire este de 10 lei si timbru judiciar este de 0,30 lei
Multumesc pentru raspuns. Decizia atacata trebuie anexata sau doar indicata?
Trebuie doar indicata, intrucat la dosarul de revizuire se va atasa si dosarul in care s-a pronuntat hotararea atacata cu revizuire.