avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... timbrare revizuire contencios
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

timbrare revizuire contencios

Ce timbru si ce taxa judiciara trebuie acum pentru o cerere de revizuire in contencios administrativ la ICCJ?
Trebuie anexata decizia atacata?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:06, 7 Aprilie 2013
taxa de timbru pentru revizuire este de 10 lei si timbru judiciar este de 0,30 lei
Multumesc pentru raspuns. Decizia atacata trebuie anexata sau doar indicata?
Trebuie doar indicata, intrucat la dosarul de revizuire se va atasa si dosarul in care s-a pronuntat hotararea atacata cu revizuire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revizuire taxa de poluare danuza_dodo danuza_dodo Buna ziua, as dori sa fac o cerere de revizuire a taxei de poluare a unei sentinte din 2009. Spuneti-mi va rog frumos ce taxa de timbru tb sa platesc, am citit ... (vezi toată discuția)
Investire sentinta de divort PopaL PopaL Imi puteti spune va rog sentinta de divort trebuie investita ca definitiva? Procedeul si taxele ce trebuie sa le platesc? (vezi toată discuția)
Clasarea dosarului cris_deo cris_deo buna ziua. daca a trecut termenul in care puteam face recurs la un procs de divort as vrea sa stiu ce se intampla cu dosarul respectiv, deoarece in cazul in ... (vezi toată discuția)