Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare casa nationalizata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare casa nationalizata

Buna ziua.Matusa mea locuieste intr-o casa nationalizata,plateste chirie si impozit lunar la primarie si as dori sa stiu daca poate sa-si cumpere imobilul in care sta,se putea inainte cu L.112/1995.Va multumesc anticipat.Cu stima.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc inca o data pt.raspunsul pe care mi l-ati ,dat dar matusa mea nu era chiriasa in acest imobil inainte de aparitia L.112/1995,este chiriasa doar de de cativa ani.Sa inteleg ca nu exista posibilitate pt.a-si cumpara aceasta casa.Inca o data va multumesc foarte frumos.Cu stima.