Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CALCULUL PUNCTAJ GRUPA 1
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CALCULUL PUNCTAJ GRUPA 1

As dori sa stiu daca dupa anul 2001 ,calculul punctajului pentru gr 1 de munca s-a facut dupa alta formula .deoarece conform hotaririi judecatoresti din 2011 pentru obtinerea grupei 1 de munca mi se pare prea mic punctajul intre 2001 si 2004 fata de perioada 1971 -2001.Va multumesc
Solicitati casei de pensii sa va puna la dispozitie buletinul de calcul al punctajului mediu anual pentru perioada 2001-2004 si verificati daca s-au luat in calcul toate mentiunile din adeverintele prezentate de dvs./ carnet de munca, referitoare la grupa de munca.
Punctajul mediu anual se calculeaza identic pentru toate periooadele lucrate.