Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... transfer drept de proprietate in alt judet
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

transfer drept de proprietate in alt judet

buna ziua!
Detin 0.5 ha in comuna Ostrov, judetul Constanta, teren pentru care am tiltlul de proprietate si vreau, daca se poate, sa-l transfer in comuna Ciocanesti din judetul Calarasi aici unde mi-am stabilit domiciliul.
Mentionez ca in comuna Ciocanesti mai detin 5 ha teren arabil si ca ambele primarii detin teren arabil excedent.
Daca se poare care sunt pasii?
va multumesc!
maneasorinflorin, utilizator