avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... transfer drept de proprietate in alt judet
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

transfer drept de proprietate in alt judet

buna ziua!
Detin 0.5 ha in comuna Ostrov, judetul Constanta, teren pentru care am tiltlul de proprietate si vreau, daca se poate, sa-l transfer in comuna Ciocanesti din judetul Calarasi aici unde mi-am stabilit domiciliul.
Mentionez ca in comuna Ciocanesti mai detin 5 ha teren arabil si ca ambele primarii detin teren arabil excedent.
Daca se poare care sunt pasii?
va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2013
maneasorinflorin, utilizator

Alte discuții în legătură

Legea 18/1991 balint stefan balint stefan Buna ziua!Am o intrebare in legatura cu un teren agricol pe care vreau sa-l vand. Este vorba despre un teren primit prin reconstituirea dreptului de ... (vezi toată discuția)
Punere in posesie..legea 165/2013 bury_aurel bury_aurel Buna ziua.Va contactez in speranta unui raspuns legat de punerea in posesie a unei suprafete de teren de 260 mp care a iesit in plus la efectuarea ... (vezi toată discuția)
Ingradirea restitutio in integrum reveilquidam reveilquidam Stimate Doamne si Domni, Ma numesc Marijan Baz, de aproape 10 ani locuiesc in Germania, insa rudele mele se afla la Constanta. Nu sunt (inca) membra membru ... (vezi toată discuția)