Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare sediu social - formalitati administratia ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare sediu social - formalitati administratia financiara

Imi spuneti va rog ce declaratie se depune la Administratia Financiara pentru schimbarea sediului social.

Multumesc
Modificarile cu privire la schimbarea sediului social se fac la Registrul Comertului.
Au fost facute modificarile la Registrul Comertului...
Dupa schimbarea sediului la ORC trebuie sa mergeti la Finante sa va schimbati si domiciliul fiscal.In acest sens va trebuie un dosar cu urmatoarele:
-contract comodat/ inchiriere spatiu
-cui-ul, certificat constatator, nou eliberat de orc
-act constitutiv cu noul sediu
-formularul 050 in 2 ex.
Dupa ce ridicati adresa de schimbare a domiciluilui social trebuie sa mergeti sa va schimbe si certificatul de inregistrare in scopuri de TVA (asta daca sunteti platitor).