avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare sediu social - formalitati administratia ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare sediu social - formalitati administratia financiara

Imi spuneti va rog ce declaratie se depune la Administratia Financiara pentru schimbarea sediului social.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: animis , utilizator 11:05, 10 Aprilie 2013
Modificarile cu privire la schimbarea sediului social se fac la Registrul Comertului.
Au fost facute modificarile la Registrul Comertului...
Dupa schimbarea sediului la ORC trebuie sa mergeti la Finante sa va schimbati si domiciliul fiscal.In acest sens va trebuie un dosar cu urmatoarele:
-contract comodat/ inchiriere spatiu
-cui-ul, certificat constatator, nou eliberat de orc
-act constitutiv cu noul sediu
-formularul 050 in 2 ex.
Dupa ce ridicati adresa de schimbare a domiciluilui social trebuie sa mergeti sa va schimbe si certificatul de inregistrare in scopuri de TVA (asta daca sunteti platitor).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mutare srl dintr-un judet in alt judet MADALINA ARMEANU MADALINA ARMEANU SRL-ul pe care il detin in judetul Braila este momentan suspendat din Aprilie 2010. Doresc sa reiau activitatea, insa in judetul Bacau (acolo unde m-am ... (vezi toată discuția)
Am schimbat recent sediul social al unui ong. mihaela daniela mihaela daniela Am schimbat recent sediul social al unui ONG, iar acum nu știu unde ar trebui să mă duc să anunt(finanțe, registru comerțului)??? Mulțumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Schimbare sediu social (administratia financiara) Tunadro Tunadro Buna ziua! Tocmai am schimbat sediul social al firmei dintr-un sector in altul (Onrc). In urma acestei schimbari, ce mai am de facut la Administratia ... (vezi toată discuția)