avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie in cazul efectuarii unui concediu de odihna ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie in cazul efectuarii unui concediu de odihna necuvenit

Buna ziua,

Ma intereseaza sa stiu ce masuri (imputari) poate lua angajatorul meu, in conditiile in care doresc sa depun cererea de demisie si am efectuat mai multe zile de concediu de odihna decat cele ce mi se cuveneau pe anul in curs.

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:43, 9 Aprilie 2013
Singura masura este sa recupereze cota parte din indemnizatia de CO pentru zilele de CO efectuate in plus ..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna andcry andcry lucrez cu C.I.M din luna martie intr-o societate comerciala.In luna septembrie am intrat in concediu de odihna, n-i s-a spus ca la cei care nu au 1 an lucrat ... (vezi toată discuția)
Plata in bani a concediului de odihna neefectuat magda2004 magda2004 buna ziua! Lucrez intr-o institutie publica iar in anul 2011 nu am efectuat concediul de odihna, intrebarea este daca pot sa solicit sa-mi fie platit acest ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna - salariata din cic Contabilitate sector 4 evoCONTA Contabilitate sector 4 evoCONTA O salariata ce revine in februarie 2014 din CIC (anterior suspendarii contractului de munca a efectuat toate cele 21 zilele de concediu de odihna pentru anul ... (vezi toată discuția)