Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie in cazul efectuarii unui concediu de odihna ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie in cazul efectuarii unui concediu de odihna necuvenit

Buna ziua,

Ma intereseaza sa stiu ce masuri (imputari) poate lua angajatorul meu, in conditiile in care doresc sa depun cererea de demisie si am efectuat mai multe zile de concediu de odihna decat cele ce mi se cuveneau pe anul in curs.

Multumesc,
Singura masura este sa recupereze cota parte din indemnizatia de CO pentru zilele de CO efectuate in plus ..