Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa notariala
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa notariala

Am si eu urmatoarea intrebare: urmeaza sa achizitionez un apartament nou construit, ca urmare la valoarea acestuia se adauga si TVA 19%. Taxele notariale pentru autentificarea actului trebuie sa se calculeze la valoarea cu TVA sau la valoarea fara TVA? Normal ar fi sa se calculeze la valoarea fara TVA, dar cum in Romania totul este posibil, vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Multumesc
liliana69 a scris:

Am si eu urmatoarea intrebare: urmeaza sa achizitionez un apartament nou construit, ca urmare la valoarea acestuia se adauga si TVA 19%. Taxele notariale pentru autentificarea actului trebuie sa se calculeze la valoarea cu TVA sau la valoarea fara TVA? Normal ar fi sa se calculeze la valoarea fara TVA, dar cum in Romania totul este posibil, vreau sa stiu la ce sa ma astept.

Multumesc

Va rog, poate sa raspunda cineva la aceasta intrebare? Poate e stupida, dar chiar as vrea o parere....

Multumesc