Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asociat majoritar - semnatura in locul ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asociat majoritar - semnatura in locul administratorului, legalitate

Este posibil ca asociatul la un SRL care detine 60% din partile sociale sa semneze acte care ar trebui semnate ce celalalt asociat care este si administrator?
Da, in cazul in care are imputernicire de la administrator.
... sau daca actul este contrasemnat si de administrator ori a confirmat in mod explicit semnarea acestuia.