Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire

am cumparat acum 22 de ani de la o matusa o bucata de pamint --loc de casa --printr-un act de vinzare cumparare de mina mergind pe incredere iar acum copii dumneaei care este decedata si ea si sotul vor alti bani spunind ca valoare la aceea data ar fi fost mult ma mare. mentionez ca la data vinzari au semnat atit matusa si cei 4 copii ai ei plus un martor ..au vreo sansa in instanta sa anuleze acel contrct??? va multumesc anticipat
Chitanta sub semnatura privata ramane valabila. Trebuie sa formulati o actiune in instanta in contra mostenitorilor vanzatoarei prin care sa solicitati sa se pronunte o hotarare care sa tina loc de act de vanzare -cumparare. Pretul nu se va modifica.
nemuritorul a scris:

am cumparat acum 22 de ani de la o matusa o bucata de pamint --loc de casa --printr-un act de vinzare cumparare de mina mergind pe incredere iar acum copii dumneaei care este decedata si ea si sotul vor alti bani spunind ca valoare la aceea data ar fi fost mult ma mare. mentionez ca la data vinzari au semnat atit matusa si cei 4 copii ai ei plus un martor ..au vreo sansa in instanta sa anuleze acel contrct??? va multumesc anticipat

Actiunea in instanta dureaza f. mult si e costisitoare.Urmati procedura administrativa,dureaza cca. 3 luni dupa noua procedura.