Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Proba eliminatorie la concursul pentru grefier cu ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Proba eliminatorie la concursul pentru grefier cu studii medii din mai 2013

buna ziua! stie cineva sa-mi raspunda cum decurge proba eliminatorie la concursul de grefier? adik in ce consta...copiere texte intr-un anumit timp sau cum anume? as vrea sa ma inscriu si eu la concurs dar mi-e frica de proba eliminatorie. dak cineva a participat sau are cunostinta in domeniu, va rog sa ma informati si pe mine!!!:(
La Curtea de Apel Pitesti, am avut o foaie A4 cu un tabel si 15 cerinte. Trebuia sa reproducem acel tabel si sa raspundem la intrebari, apoi sa imprimam. Cerintele sunau cam asa: scrie cu font garamond; marimea fontului 12; seteaza marginile ...cm; scrie in centrul fiecarei celule... ; cum se recupereaza un fisier sters din greseala; cum cauti un fisier dupa data crearii? etc timp de lucru 25 de minute