avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie - trecerea cablurilor de energie electrica ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie - trecerea cablurilor de energie electrica in subteran

va rog frumos spuneti-mi si mie nr legii care prevede obligativitatea trecerii cablurilor de energie electrica in subteran, precum si nr legii care prevede ceva de conductele de gazolina. va multumesc!

Alte discuții în legătură

Utilitati publice - furnizarea energiei termice Dan_D Dan_D Vă rog să aveți amabilitatea de a-mi răspunde la următoarea întrebare: - Codul Civil în vigoare conține la articolul 621 următoarele ... (vezi toată discuția)
Servitute de trecere cu utilitati ?? teren1974 teren1974 Pe o servitute de trecere sunt obligata sa accept o instalatie de alimentare cu apa a unui vecin , sau este numai de trecere ? Sunt obligata sa-i accept ... (vezi toată discuția)
Cu stilpul in curte imi strica gradina ContSters249933 ContSters249933 Buna ziua! Locuiesc la casa in Poiana Marului JUD. BRASOV iar in gradina am un stilp care sustine cabluri de electricitate, cind au anumite lucrari cei de la ... (vezi toată discuția)