Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot afla dacã cineva are permis de conducere?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot afla dacã cineva are permis de conducere?

buna
cum pot afla oficial daca cineva are permis de conducere?
puteti solicita la SRPCIV o astfel de informatie platind o taxa pentru furnizare date din Registrul national de evidenta a permiselor de conducere si a certificatelor de inmatriculare.
solcitarea trebuie sa cuprinda datele de identificare a persoanei respective (nume, adresa).
cyan, moderator