avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1489 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot afla dacã cineva are permis de conducere?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot afla dacã cineva are permis de conducere?

buna
cum pot afla oficial daca cineva are permis de conducere?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 17:54, 14 Aprilie 2013
puteti solicita la SRPCIV o astfel de informatie platind o taxa pentru furnizare date din Registrul national de evidenta a permiselor de conducere si a certificatelor de inmatriculare.
solcitarea trebuie sa cuprinda datele de identificare a persoanei respective (nume, adresa).
Ultima modificare: Duminică, 14 Aprilie 2013
cyan, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vandut masina cu acte cum pot so radiez Dinuneculai Dinuneculai Buna ziua am vandut o masina cu tot cu acte .am pierdut copia de buletin a persoanei. Cum pot sa gasesc masina so radiez sau sa o denunt la furt .va rog sa ma ... (vezi toată discuția)
Implicatii schimbare adresa de domiciliu looser looser In urma schimbarii adresei de domiciliu, am aflat ca exista obligativitatea de a schimba si Cartea de Identitate a autovehiculului, talonul auto si permisul de ... (vezi toată discuția)
Permis furat Myrko Myrko Buna ziua as avea o intrebare mi sa furat portofelul cu actele in el printre unele permisul de conducere... locuiesc in italia si am cetatenie italiana doar ca ... (vezi toată discuția)