Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Lipsa calitate procesuala activa, recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Lipsa calitate procesuala activa, recurs

Buna ziua ,
In anul 2007 , am luat de la COFIDIS IFN 3500 lei , pentru care am platit pana in anul 2010 , cand nu am mai reusit sa achit , ramanand fara loc de munca.
Acum am fost data in judecata de EOS IFN , pentru executare silita , actiune respinsa de judecatorie pe motivul " lipsei calitatii procesual active ".
Cei de la EOS au declarat recurs la Tribunal in care solicita " casarea incheierii atacate in sensul admiterii cererii de incuviintare a executarii silite"
Rugamintea mea este ,daca puteti sa-mi spuneti , daca trebuie sa depun si eu intampinare si ce ar trebui sa scriu in ea ?
Va multumesc si o seara buna .
cererea de incuviintare a executarii silite a fost respinsa? daca da, inseamna ca nu a fost facuta dovaa calitatii procesual active a creditorului! puteti depune intampinare, dar recursul la incheierea de incuviintare se judeca, de regula, in camera de consiluu, fara citarea partilor