Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Un imobil nou construit poate avea 2 mansarde?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Un imobil nou construit poate avea 2 mansarde?

Buna seara, ma intereseaza sa stiu daca un imobil nou poate figura in actele dezvoltatorilor cu 2 mansarde. Eu am cumparat o garsoniera intr-un astfel de imobil. In promisunea bilaterala de vanzare-cumparare, imi apar datele garsonierei, apartamentul si etajul 3. Mai nou, trebuie sa semnez contractul de vanzare cumparare pe mansarda1, nu pe et 3, cum apare in actul initial. Iar mansarda propriu-zisa figureaza ca mansarda2. Este legal? Ce pot face in acest caz?

Cat se plateste TVA pe mansarda? Este la fel cu cel perceput pt etajele inferioare?

Multumesc,
mihainicolaescu, utilizator