avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere legalizare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere legalizare

as dori un model de cerere de legalizare a unei sentinte emise de judecatorie.
Cel mai recent răspuns: MARTA SIMONA PETRE , Avocat 09:22, 15 Aprilie 2013
Domnule presedinte,

Subsemnata/ul x, domiciliat ...., in calitate de ... in dosarul civ.nr.x/x/anul al Judecatoriei x, solicit prin prezenta cerere legalizarea sentintei civ. nr. x pronuntata de Judecatoria x in data x, in dosarul mai sus aratat.
Anexez:- taxa de timbru de 2.00 lei, timbru jud. de 0,15 lei si sentinta respectiva.

Data si semnatura,

Domnului Presedinte al Judecatoriei X.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Investire sentinta cu mentiunea ''definitiva si irevocabila'' sorana_g sorana_g Buna ziua, cum procedez ca sa obtin de la Judecatorie o sentinta cu mentiunea definitiva si irevocabila ? imi puteti oferi un model de astfel de cerere ? ... (vezi toată discuția)
legalizare hotarare divort ContSters241624 ContSters241624 Buna seara, As dori sa ma indrumati, care sunt pasii pe care trebuie sa-i fac , dupa ce voi primi hotararea de divort ,unde trebuie sa merg , daca trebuie ... (vezi toată discuția)
Pentru o simpla stampila este nevoie de o cerere? raluk_s raluk_s buna seara, As avea o intrebare, daca ma puteti ajuta... Doresc sa imi schimb buletinu, la buletine mi s-a spus ca imi trebuie stampila pe sentinta ... (vezi toată discuția)