Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere legalizare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere legalizare

as dori un model de cerere de legalizare a unei sentinte emise de judecatorie.
Domnule presedinte,

Subsemnata/ul x, domiciliat ...., in calitate de ... in dosarul civ.nr.x/x/anul al Judecatoriei x, solicit prin prezenta cerere legalizarea sentintei civ. nr. x pronuntata de Judecatoria x in data x, in dosarul mai sus aratat.
Anexez:- taxa de timbru de 2.00 lei, timbru jud. de 0,15 lei si sentinta respectiva.

Data si semnatura,

Domnului Presedinte al Judecatoriei X.