Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Angajat la o firma din Ungaria dar activitate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Angajat la o firma din Ungaria dar activitate desfasurata in Romania

Buna ziua,

Urmeaza sa semnez un contract de munca cu o firma din Ungaria in domeniul vanzarilor. Nu am hotarat inca detaliile adica, daca contributiile si taxele sa fie platite in Ungaria sau sa-mi vireze suma bruta si sa platesc contributiile si taxele in Romania.Suntem inacest stadiu deoarece nici ei nu cunosc detaliile fiscalitatii romanesti. Intrebare: Cum ar fi mai convenabil pentru persoana mea ca si cetatean roman?

Multumesc anticipat
Szilard
Cred ca cel mai bine este sa colaborati cu dansii cu o P.F.A. sau I.I.
Daca c.i.m. va fi incheiat cu o firma din Ungaria, atunci taxele si contributiile se platesc in Ungaria de catre angajatorul respectiv ..
Ok, dar eu imi desfasor activitatea in Romania, nu trebuie sa declar nimic la fisc?
carmen01011958, moderator