Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract cu o firma de paza
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract cu o firma de paza

buna ziua!
va rog sa-mi spuneti daca pentru un magazin de 100mp dotat cu sistem de alarma montat de firma autorizata sunt obligata prin lege sa fac contract cu o firma de paza pentru monitorizare.am avut control de la politie si,desi totul a fost doar verbal,am fost avertizata sa fac acel contract.desi am citit legea si o gramada de raspunsuri pe site(din care am inteles ca nu exista aceasta obligatie)nu stiu ce sa le spun cand vor reveni...
multumesc.
Nu aveti nici o obligatie in acest sens. Dar daca politia va traseaza ca masura in procesul verbal de control sa aveti monitorizare atunci trebuie sa aveti altfel va pot amenda pentru neindeplinirea masurilor stabilite de organul de control. Monitorizarea o puteti face dvs. sau apela la o societate specalizata.