Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj judiciar. Legea aplicabila
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj judiciar. Legea aplicabila

Am depus chemarea in judecata la data de 11.09.2012 . Se judeca pe vechiul sau noul cod ?Se pate face referire in cadrul procesului la ambele ?
nalisoru, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Este partaj judiciar si suntem la al treile termen . Deci vechi sau nou ? Sau ambele ?
~ Conținut șters la cerere ~
Orice cerere depusa dupa data de 15 feb 2013 se judeca pe noul cod civil. Dvs va judecati inclusiv in caile de atac pe vechiul cod.
da am inteles . nu vreau sa va obosesc dar va rog puteti enumera aceste cai de atac ?