avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj judiciar. Legea aplicabila
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj judiciar. Legea aplicabila

Am depus chemarea in judecata la data de 11.09.2012 . Se judeca pe vechiul sau noul cod ?Se pate face referire in cadrul procesului la ambele ?
Ultima modificare: Luni, 15 Aprilie 2013
nalisoru, utilizator
Cel mai recent răspuns: nalisoru , utilizator 20:47, 15 Aprilie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
Este partaj judiciar si suntem la al treile termen . Deci vechi sau nou ? Sau ambele ?
~ Conținut șters la cerere ~
Orice cerere depusa dupa data de 15 feb 2013 se judeca pe noul cod civil. Dvs va judecati inclusiv in caile de atac pe vechiul cod.
da am inteles . nu vreau sa va obosesc dar va rog puteti enumera aceste cai de atac ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noul sau vechiul cod civil lampadin2 lampadin2 Actiunea de partaj judiciar a fost introdusa pe data de 11.09.2012 .Acioneaza noil sau vechiul cod civil . Pot fi folosite elemente din ambele ?? (vezi toată discuția)
Recurs la curtea de apel Adinana Adinana Pentru 2 recursuri la care Curtea de Apel s-a pronuntat in 09.12.2012 si in 20.05 2013 in care nu s-au solicitat si nu s-au acordat cheltuieli de judecata,se ... (vezi toată discuția)
Ordonanta de plata alinamatesan_ alinamatesan_ Buna ziua Am o ordonanta de plata de la un executant de-al nostru introdusa la Tribunal in dec 2012, valoare sub 3000 de lei. Intrebarea mea este : la ... (vezi toată discuția)