Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament

Buna seara,
vin cu o intrebare scurta:Ce valoare are un testament facut de matusa mamei,matusa care m-a si crescut ea neavand copii si sotul (TATA) a decedat.Poate cineva contesta acest act? Multumesc
Poate fi contestat de fratii/surorile acesteia, aflati in viata la momentul decesului matusii.
Matusa nu mai are frati si nici surori.Au decedat.Sotul ei nu a avut frati sau surori.Reiese ca nu poate contesta nimeni acest act?!