Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... UP in Italia - exercitarea apararii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

UP in Italia - exercitarea apararii

ma aflu in romania din 2008 si aflu in 2013 ca sunt cercetata intr-un caz penal in italia.posibilibati financiare nu exista dar nu vreau sa ma sustrag de a da declaratii lamuritoare.cum sa fac
exista posibilitatea de a da declaratii in fata autoritatilor romane
multumesc de mesaj.ar trebui sa vb cu un avocat?
Da, este recomandabil sa aveti avocat la audiere pentru a fi totul asa cum trebuie in privinta exercitarii dreptului la aparare.

Veti discuta cu avocatul cum sa procedati.
Avocatul roman poate lua legatura cu autoritatile judiciare din Italia.
Poate sa va apere in diverse moduri dupa cum va veti intelege cu el si in functie de felul in care va va presta activitatea avocatiala.
Se poate sa va asiste doar la un act, la mai multe, sau pentru toata desfasurarea procedurii judiciare din Romania.
Avocatul roman poate merge si in Italia sa se ocupe de caz.
Posibilitatiile sunt multiple insa de dvs. depinde...
multumesc de mesaj.informativ cam cat costa un avocat.
Fiecare avocat apreciaza in felul sau.
Pentru a afla in concret puteti intreba mai multi avocati.
Cu siguranta ca exista diferente destul de mari in asfel de probleme de drept.