Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren de langa bloc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren de langa bloc

Sant din oradea ,locuiesc la bloc,in vecinatatea blocului sant doar case.As dori sa intreb cum e posibil ca vecinul de langa bloc sa poata sa-si mute gardul mai aproape de bloc?la cadastru,la arhitectul sef am primit raspuns ca blocul are doar 1 m imprejur,restul e domeniu public,vecinul isi mareste curtea pe domeniul public luind din locul de joaca al copiilor?avem schite cu parcelele cu numere topo ,terenul acela nu are nici un numar,e o bucata pe lateralul blocului
Pentru clarificarea situatiei sesizati oficial directia corp control din primarie