Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Noul cod de procedura civila si noul cod de procedura ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Noul cod de procedura civila si noul cod de procedura penala - bibliografie SNG

Buna ziua!

Am cateva intrebari si daca puteti sa ma ajutati as fi foarte recunoscatoare.

Anul acesta doresc sa intru la SNG si am cateva intrebari legate de NCPC si NCPP.

Dat fiind faptul ca noul cod de procedura civila a intrat in vigoare la 15 februarie 2013 ,va intra in bibliografia pentru SNG?

Cand va intra in vigoare noul cod de procedura penala? la 1 februarie 2014?

Va multumesc anticipat.

o zi buna.
Codul penal şi Codul de procedură penală Ed. 12. Actualizat la 20.03.2013. Cod 502

Coordonată de prof. univ. dr. Valerian Cioclei, această ediţie a lucrării Codul penal şi Codul de procedură penală aduce în atenţia celor interesaţi nu numai textul actualizat al Codului penal şi, respectiv, al Codului de procedură penală, ci şi recursurile în interesul legii admise, pentru a se asigura o completă cunoaştere şi înţelegere a dispoziţiilor legale din textul celor două Coduri. Acestea sunt situate, în rezumat, direct sub articolul din Cod la care se referă. În plus, cititorul mai poate găsi şi alte informaţii utile, cum ar fi note de subsol cu trimitere la ultima modificare a articolului avut în vedere, index, istoric etc.

Intervenţie moderator

Bună dimineaţa,

Vă rog să postaţi întrebările dvs. în topicul de mai jos, urmând ca eu să îl închid pe acesta.
www.avocatnet.ro/content/for...

Regulamentul de postare recomandă expres evitarea dublării discuţiilor şi căutarea celor care au acelaşi subiect (sect. II, cap. 3, Deschiderea şi încadrarea unui topic nou).

Mulţumesc!

Gabriela Pintea

Gabriela Pintea, Consilier juridic