avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Noul cod de procedura civila si noul cod de procedura ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Noul cod de procedura civila si noul cod de procedura penala - bibliografie SNG

Buna ziua!

Am cateva intrebari si daca puteti sa ma ajutati as fi foarte recunoscatoare.

Anul acesta doresc sa intru la SNG si am cateva intrebari legate de NCPC si NCPP.

Dat fiind faptul ca noul cod de procedura civila a intrat in vigoare la 15 februarie 2013 ,va intra in bibliografia pentru SNG?

Cand va intra in vigoare noul cod de procedura penala? la 1 februarie 2014?

Va multumesc anticipat.

o zi buna.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 02:51, 21 Aprilie 2013
Codul penal şi Codul de procedură penală Ed. 12. Actualizat la 20.03.2013. Cod 502

Coordonată de prof. univ. dr. Valerian Cioclei, această ediţie a lucrării Codul penal şi Codul de procedură penală aduce în atenţia celor interesaţi nu numai textul actualizat al Codului penal şi, respectiv, al Codului de procedură penală, ci şi recursurile în interesul legii admise, pentru a se asigura o completă cunoaştere şi înţelegere a dispoziţiilor legale din textul celor două Coduri. Acestea sunt situate, în rezumat, direct sub articolul din Cod la care se referă. În plus, cititorul mai poate găsi şi alte informaţii utile, cum ar fi note de subsol cu trimitere la ultima modificare a articolului avut în vedere, index, istoric etc.

Intervenţie moderator


Bună dimineaţa,

Vă rog să postaţi întrebările dvs. în topicul de mai jos, urmând ca eu să îl închid pe acesta.
www.avocatnet.ro/content/for...

Regulamentul de postare recomandă expres evitarea dublării discuţiilor şi căutarea celor care au acelaşi subiect (sect. II, cap. 3, Deschiderea şi încadrarea unui topic nou).

Mulţumesc!

Gabriela Pintea

Ultima modificare: Duminică, 21 Aprilie 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere sng 2013 angelicanet angelicanet buna ziua,imi spuneti va rog unde pot gasi bibliografia sau tematica pentru SNG de anul acesta?va multumesc (vezi toată discuția)
Corespondente intre textele din vechiul cod civil si cel actual. lucrare de licenta Ana300 Ana300 Intrebarea mea este dak exista cumva vreun site unde sa scrie corespondente intre textele din vechiul cod civil si cel actual deoarece am de scris in licenta o ... (vezi toată discuția)
Admitere sng 2013 DahliaNoir DahliaNoir Executivul a aprobat marti, 30.10.2012, in cadrul sedintei de guvern, proiectul de Hotarare pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 652/2009 privind ... (vezi toată discuția)