Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale se poate modifica orarul de functionare ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

se poate modifica orarul de functionare ?

Buna ziua.

As dori sa stiu daca se poate modifica orarul de functionare cu alte intervale orare decat cele declarate cand s-a aprobat autorizatia de functionare de la primarie. Trebuie o alta autorizatie/aprobare sau se poate modifica dupa bunul plac? Am cautat pe site-ul primariei la hotararile consiliului local,nu am gasit nicio informatie. Pe de alta parte sunt nedumerita pentru ca sunt mgazine unde se schimba orarul destul de des,in functie de sezon,de exemplu.

Multumesc!
Daca modificarile de program sunt in interiorul intervalului orar permis de lege, puteti sa le faceti dupa necesitati. Daca vreti sa fiti impacata 100%, notificati primaria asupra acestui lucru. Nu cred ca este obligatoriu, insa daca nu va vor da un raspuns negativ, nici nu va vor mai putea intreba "de sanatate" ulterior, in caz de control.
mediator_comeaga, utilizator
Multumesc mult pentru raspunsuri :D