Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii fiscale II neplatitoare de TVA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii fiscale II neplatitoare de TVA

I.I. fosta platitoare si acum neplatitoare deTVA. Comert on-line. Fara angajati. Asociatul unic este pensionar. Incadrata la venituri comerciale, cu determinarea venitului net in sistem real. Ce declaratii trimestriale trebuie sa depuna?
Pentru ca nu mai sunteti platitor de tva, nu mai trebuie sa depuneti la trimestru declaratia 300 si 394.
A ramas doar sa platiti fara sa depunti declaratii in timpul anului, ratele trimestriale la impozitul pe venit si la sanatate asa cum sunt ele redate in decizia de impunere care v-a venit. La pensie nu platiti pentru ca sunteti pensionar.
Pana pe 25 mai sa depuneti declaratia 200 cu rezultatul financiar al anului trecut.
Multumesc pentru raspuns si ma scuzati ca abia azi l-am citit. Cu stima, Costachel.