Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cesiune contract de concesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cesiune contract de concesiune

Am incheiat un contract de concesiune cu Primaria din orasul in care locuiesc, prin care am concesionat un teren. As vrea sa va rog sa aveti amabalitatea de a ma sprijini in aflarea raspunsului corect : pot cesiona contractul de concesiune in favoarea unei terte persoane, deoarece nu mai doresc sa construiesc nimic pe terenul concesionat. Cunosc faptul ca subconcesionarea este interzisa. Dar cesiunea este legala? care este temeiul legal.
Va multumesc.
Nu aveţi temei legal pentru un astfel de act.