avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decizia nr. 33/2008 a ICCj sectiile unite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decizia nr. 33/2008 a ICCj sectiile unite

Mare, mare rugaminte!
Poate cineva sa imi spuna data exacta la care decizia a fost publicata in M.Of. ?Cat mai urgent va rog!

Mii de multumiri
Cel mai recent răspuns: Nitulescu Iulia , utilizator 22:34, 26 Februarie 2009
Decizie nr. 33 din 09/06/2008
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 108 din 23/02/2009
Intrare in vigoare: 23/02/2009
privind examinarea recursului în interesul legii, declarat de procurorul general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, cu privire la admisibilitatea acţiunii în revendicare, întemeiată pe dispoziţiile dreptului comun, având ca obiect revendicarea imobilelor preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, formulată după intrarea în vigoare a Legii nr. 10/2001

Publicat în 23/02/2009
Multumesc mult, o gasisem pe site-ul ICCJ dar nu reuseam sa gasesc monitorul si trebuia sa fac niste concluzii scrise.


O seara buna

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar nr. 60/2007 - Înalta curte de casaÞie ªi justiÞie - motivare decizie Florina PITEI Florina PITEI Am înţeles că s-ar fi făcut publică motivarea deciziei ÎNALTEI CURŢI DE CASAŢIE ªI JUSTIŢIE - SECŢIILE UNITE în recursul în interesul legii cu ... (vezi toată discuția)
Revendicare Schwann Luminita Schwann Luminita Buna, am nevoie de informatii privind revendicarea in romania. mai este posibil din punkt de vedere juridic sa se mai poata face revendicari? Familia mea a ... (vezi toată discuția)
Iccj s-a pronuntat in sfarsit CARMEN MARIANA AGACHE CARMEN MARIANA AGACHE Dragii mei am aflat azi ca ICCJ s-a pronuntat pe recursul in interesul legii declarat de procurorul general in sensul ca actiunea in revendicare este ... (vezi toată discuția)