Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decizia nr. 33/2008 a ICCj sectiile unite
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decizia nr. 33/2008 a ICCj sectiile unite

Mare, mare rugaminte!
Poate cineva sa imi spuna data exacta la care decizia a fost publicata in M.Of. ?Cat mai urgent va rog!

Mii de multumiri
Decizie nr. 33 din 09/06/2008
Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 108 din 23/02/2009
Intrare in vigoare: 23/02/2009
privind examinarea recursului în interesul legii, declarat de procurorul general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, cu privire la admisibilitatea acţiunii în revendicare, întemeiată pe dispoziţiile dreptului comun, având ca obiect revendicarea imobilelor preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989, formulată după intrarea în vigoare a Legii nr. 10/2001

Publicat în 23/02/2009
Multumesc mult, o gasisem pe site-ul ICCJ dar nu reuseam sa gasesc monitorul si trebuia sa fac niste concluzii scrise.

O seara buna