Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... anulare procura de reprezentare la un proces-procedura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

anulare procura de reprezentare la un proces-procedura

cum pot anula o procura speciala data unei persoane sa ma reprezinte la un proces de partaj succesorial?

- Ce act trebuie sa fac pt anularea procurii?
- Trebuie eu sa anuntz tribunalul unde are loc procesul ca mandatara mea nu mai ma reprezinta? Cui ma adresez?
- cum o anuntz pe mandatara de incetarea procurii? -prin posta? email? prin procuratura? cum exact?
Trebuie data o declaratie notariala de revocare a procurii apoi o depuneti la instanta.