avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... anulare procura de reprezentare la un proces-procedura
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

anulare procura de reprezentare la un proces-procedura

cum pot anula o procura speciala data unei persoane sa ma reprezinte la un proces de partaj succesorial?

- Ce act trebuie sa fac pt anularea procurii?
- Trebuie eu sa anuntz tribunalul unde are loc procesul ca mandatara mea nu mai ma reprezinta? Cui ma adresez?
- cum o anuntz pe mandatara de incetarea procurii? -prin posta? email? prin procuratura? cum exact?
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 19:41, 18 Aprilie 2013
Trebuie data o declaratie notariala de revocare a procurii apoi o depuneti la instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare procura Samulea Samulea Buna seara! Caut si eu o lamurire in privinta procedurii procurilor. Tatal meu mi-a facut mie personal o imputernicire sa il reprezint in relatia cu o ... (vezi toată discuția)
Procura generala Sebastian00 Sebastian00 Mi-a facut bunica mea o procura generala ca sa pot vinde un teren al ei si sa pot umbla la contul bancar, deoarece ea se deplaseaza cu mare greutate. Mi-a ... (vezi toată discuția)
Propietate privata ContSters139941 ContSters139941 am facut o imputernicire pentru administrare unei persoane fizice.intrebarea este:cum pot sa anulez acea imputernicire?este nevoie de amandoua persoanele pt a ... (vezi toată discuția)