Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... lichidare societate
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

lichidare societate

Am avut o colaborare cu o societate.
I-am platit o suma de bani(ea mi a emis o factura, pe care am primit-o scanata, dar noi nu am avut nici un contract), pentru o prestare de servici, pe care ea nu a efectuat-o.

Aceasta societate, in momentul de fata este in lichidare.
Eu mai pot sa mai fac ceva, ca sa invoc plata nedatorata,sau imbogatire fara justa cauza, sa imi recuperez cumva banii?
jamesbond12, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Astazi am trecut pe la ONRC. Se pare ca ei au depus Hot. AGA de lichidare a societati prin adm. lor(care a si decedat intre timp) in august 2012. de atunci nu au mai depus si hot.AGA de radiere.
Deci, in momentul de fata, firma este in regula. Eu i-am notificat, iar saptamana viitoare as vrea sa introduc actiunea, pt. imbogatire fara justa cauza(sau alt temei daca acesta nu este potrivit).
As putea sa merg si cu o plangere penala, pt.Inselaciune?

Cu stima.
~ Conținut șters la cerere ~