Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Exigibilitate tva la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Exigibilitate tva la incasare

daca am facturi emise in ian. 2013 si neincasate , cand le trec in decontul de tva in martie sau in aprilie?( stiu de cele 90 de zile), concret
Concret. In cea de-a 90-a zi calendaristica de la emiterea facturii. Daca ati emis facturi in ziua de 01.01.2013,cea de-a 90-a zi este 31 martie ,s.a.m.d.