avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Exigibilitate tva la incasare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Exigibilitate tva la incasare

daca am facturi emise in ian. 2013 si neincasate , cand le trec in decontul de tva in martie sau in aprilie?( stiu de cele 90 de zile), concret
Cel mai recent răspuns: Marian Trutan , Contabil 13:26, 20 Aprilie 2013
Concret. In cea de-a 90-a zi calendaristica de la emiterea facturii. Daca ati emis facturi in ziua de 01.01.2013,cea de-a 90-a zi este 31 martie ,s.a.m.d.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva la incasare adrianabresug adrianabresug va rog sa imi spuneti in care decont trec tva neexigibil din facturi vanzari care incepand cu 01.04.2013 are 91 zile amanare ,decontul lunii martie sau ... (vezi toată discuția)
Deducere tva sincer sincer Buna ziua, Sunt o firma cu TVA la incasare.In iunie 2012 impreuna cu alta firma am facut o lucrare;acea firma mi-a taiat mie fact. pt a-si incasa banii iar eu ... (vezi toată discuția)
Aplicare tva la incasare Lizuca12 Lizuca12 Buna ziua, Spuneti-mi va rog daca aplic sistem tva incasare pentru facturile primite de la furnizori indiferent daca acestia sunt in sistem, sau nu eu deduc ... (vezi toată discuția)