Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCMUN 2011-2014
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCMUN 2011-2014

Buna dimineata,

Va rog sa-mi spuneti daca s-a aprobat contractul colectiv de munca pt anii 2011-2014. Stiu ca inital nu fusese aprobat, prin urmare, nici eu nu am mai facut nimic in acest sens. Acum insa ma gandesc la posibilitatea unui control de la ITM si as vrea sa fiu in regula cu el.
Intelesesem ca o alta varianta pt a fi ok in cazul unui control, este ca angajatii sa semneze ca nu doresc negociererea unui nou contract, insa as dori sa-l avem totusi.
Va multumesc
Acel CCMN invocat de dvs nu are nicio valabilitate .. prin urmare, nu se poate invoca pentru a se obtine anumite drepturi stipulate in acesta.