Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Judecatorie sau Tribunal?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Judecatorie sau Tribunal?

infractiunile de sex cu un minor sau tentativele de omor unde se judeca? la tribunal sau la judecatorie?
infractiunile de omor/omor calificat/omor deosebit de grav sunt de competenta tribunalului iar coruptia sexuala/actul sexual cu un minor cred mai mult ca sigur intra in competenta judecatoriei...