avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1787 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Judecatorie sau Tribunal?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Judecatorie sau Tribunal?

infractiunile de sex cu un minor sau tentativele de omor unde se judeca? la tribunal sau la judecatorie?
Cel mai recent răspuns: nae2012 , utilizator 23:26, 22 Aprilie 2013
infractiunile de omor/omor calificat/omor deosebit de grav sunt de competenta tribunalului iar coruptia sexuala/actul sexual cu un minor cred mai mult ca sigur intra in competenta judecatoriei...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caz penal: recuperare daune vinerica vinerica Buna seara, In urma cu 6 ani fiul meu a fost ucis de catre un vecin (rom) minor.A fost condamnat la 9 ani inchisoare, si de curand am aflat ca a fost ... (vezi toată discuția)
Coruptie sexuala sau o simpla iubire? tudorsad tudorsad Buna ziua, am si eu o mare problema cu care ma confrunt si nu stiu ce sa mai cred. Nu de demult m-am indragostit de un baiat care are varsta de 15 ani si mama ... (vezi toată discuția)
Corupere de minori? mihaela_mimi_ro mihaela_mimi_ro Am o verisoara de 15 ani si 6 luni care intretine relatii sexuale cu un barbat de 43 de ani. Parintii doresc sa depuna plangere penala impotriva barbatului, ... (vezi toată discuția)