Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces penal si civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces penal si civil

Pe fond am fost intr-un proces civil. Pot sa chem paratii si intr-un proces penal?
In principiu da, daca ne mai oferiti si alte detalii va vom putea furniza un raspuns obiectiv.
Am castigat procesul civil pe fond dar intimatele au facut apel. Doresc sa le intentez si un proces penal. Se poate face si un proces penal chiar daca cel civil nu s-a terminat?