avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1700 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces penal si civil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces penal si civil

Pe fond am fost intr-un proces civil. Pot sa chem paratii si intr-un proces penal?
Cel mai recent răspuns: NiniAfodorci , utilizator 15:01, 25 Aprilie 2013
In principiu da, daca ne mai oferiti si alte detalii va vom putea furniza un raspuns obiectiv.
Am castigat procesul civil pe fond dar intimatele au facut apel. Doresc sa le intentez si un proces penal. Se poate face si un proces penal chiar daca cel civil nu s-a terminat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutii proces civil - buna ziua, in calitate de intimat intr-un ... ro_alex ro_alex Solutii proces civil - Buna ziua, In calitate de intimat intr-un proces civil, am castigat procesul in prima instanta. Ulterior paratul a facut apel la ... (vezi toată discuția)
Incompatibilitate instanta dvni2011 dvni2011 Daca te indrepti cu o actiune civila impotriva unei judecatorii, tribunal sau curte de apel,parata poate sa isi judece singura cauza? Presupun ca da,insa tu ca ... (vezi toată discuția)
Renuntare cerere chemare in judecata Maria1712 Maria1712 Buna ziua! Va rog frumos sa ma indrumati in problema mea. Pe scurt: Reclamantul intr-un proces ajuns in apel depune o cerere de renuntare la judecata. La ... (vezi toată discuția)